Dnes sa budem venovať recenzii, pretože vďaka stránke blogerky.cz som sa mohla zapojiť do výzvy o vyskúšanie noviniek od firmy A-DERMA. Ide o značku, ktorá sa zameriava na produkty pre atopickú a suchú pokožku, teraz však rozšírila svoj okruh ďalej a zobrala si na mušku problematicko-aknóznu pleť, ktorá je zároveň citlivá aj suchá.... no jednoducho niečo presne pre mňa :)
Tak som sa do výzvy zapojila a na moje veľké potešenie mi prišla domov micerálna voda a krém pre intenzívnu starostlivosť o problematickú pleť spolu s výborne vypracovanou brožúrkou o týchto produktoch, tak teda hor sa na ne.
nedeľa 28. februára 2016
nedeľa 31. januára 2016
Bioderma hydrabio kozmetika na aknóznej, suchej pleti - recenzia
Po dlhom čase používania sady od Biodermy prišiel čas na jej recenziu. Veľa som na blogu moju pleť nespomínala, no rozhodla som sa, že budem takéto príspevky pridávať častejšie a azda pomôžem, alebo aspoň poradím niekomu, kto má podobnú pleť ako ja.
Takže moja pleť, to je kapitola sama o sebe. Asi od 21 rokov sa mi začalo robiť veľmi škaredé cystické akne. Nie však na celej tváry, išlo o líca a najmä bradu, plus sa mi začali zväčšovať póry. Aby toho nebolo málo, tak mám pleť strašné suchú a dehydrovanú, často sa mi robia šupiny na čele, občas na nose a občas kde sa im zachce....
Prešlo pár rokov a mne sa podarilo skľudniť ako tak obrovské vyrážky, no nie úplne. Teraz mi zvyknú vyrašiť také 3 boľavky do mesiaca. Niekedy sa dokonca podarí, že mám pleť bez vyražiek a aj bez šupín, ale je to naozaj len občas.
Po akne mi ostali jazvy, po každej vyrážke mám fľaky a dosť sa mi zväčšili póry hlavne na lícach :(
No čo vám poviem...je to "radosť". Aby toho nebolo málo, tak mám ešte aj citlivú pleť a z kadečoho ma štípe tvár o 106.
Nezúfam však(až tak) a dávam sa do boja o peknú pleť. Chystám sa písať rubriky o tom čo mi pomáha a čo naopak. A budem vďačná za každú radu, ktorá pomohla vám :)
Bioderma hydrabio H2O - micelarna voda
Popis od výrobcu:
Patentovaný biologický komplex Aquagenium stimuluje schopnosť kožných buniek v hlbších vrstvách vytvárať a na svojom povrchu udržať vlhkosť, ktorá je nevyhnutná pre rovnovážnystav pokožky. Micely, ktoré sú súčasťou komplexu, jednoduchým krokom dokonale očistia a odstránia mejkap z tváre a očí. Pokožka okamžite nadobudne pocit sviežosti, je opäť pružná a žiarivá.Veľmi jemná pleťová voda Hydrabio H2O je vynikajúco tolerovaná pokožkou a nedráždi oči. Zloženie pleťovej vody Hydrabio H2O je hypoalergénne a nespôsobuje tvorbu komedónov.
Môj názor:
Musím povedať, že táto micerálka bola skvelá, čo naznačuje aj to, že mi z nej nič neostalo. Dobre odličovala, oči vôbec nedráždila, pleť ma po nej neštípala a dá sa povedať, že ju aj celkom hydratovala. Len stále uvažujem nad tým nakoľko sa vyplatí mať o polovicu drahšiu micerálku, ako napr z drogérie, pokiaľ ju človek používa len na odličenie. Je skvelá to sa jej nedá uprieť, ale podobnú kvalitu majú už aj lacnejšie verzie.
Takže toľko v "skratke" o úskaliach mojej pleti a teraz poďme na produkty.
Sadu bioderma hydrabio som si zakúpila z eshopu pilulka24.sk v lete. Prebiehala tam akcia, pri ktorej som dostala ku krému termálnu vodu zdarma. Takže cena bola za tri výrobky omnoho príjemnejšia.
Popis od výrobcu:
Patentovaný biologický komplex Aquagenium stimuluje schopnosť kožných buniek v hlbších vrstvách vytvárať a na svojom povrchu udržať vlhkosť, ktorá je nevyhnutná pre rovnovážnystav pokožky. Micely, ktoré sú súčasťou komplexu, jednoduchým krokom dokonale očistia a odstránia mejkap z tváre a očí. Pokožka okamžite nadobudne pocit sviežosti, je opäť pružná a žiarivá.Veľmi jemná pleťová voda Hydrabio H2O je vynikajúco tolerovaná pokožkou a nedráždi oči. Zloženie pleťovej vody Hydrabio H2O je hypoalergénne a nespôsobuje tvorbu komedónov.
Môj názor:
Musím povedať, že táto micerálka bola skvelá, čo naznačuje aj to, že mi z nej nič neostalo. Dobre odličovala, oči vôbec nedráždila, pleť ma po nej neštípala a dá sa povedať, že ju aj celkom hydratovala. Len stále uvažujem nad tým nakoľko sa vyplatí mať o polovicu drahšiu micerálku, ako napr z drogérie, pokiaľ ju človek používa len na odličenie. Je skvelá to sa jej nedá uprieť, ale podobnú kvalitu majú už aj lacnejšie verzie.
Bioderma hydrabio mousse -čistiaca pena
nedeľa 17. januára 2016
Poklady
Určite takmer každý má nejaké svoje poklady, ktoré si stráži a opatruje. Niektoré v sebé nesú tajomstvá, niektoré históriu či láskyplnú spomienku. Väčšinou sú to rôzne maličkosti, no u mňa nesú poklady častokrát niektoré šaty či doplnky.
Takto je to aj s mojou zimnou "baranicou", ktorá mi ostala po mamke. Je to jednoducho srdcová záležitosť, ktorá ma zahreje nielen na hlavičke, ale aj na dušičke. Niekedy ma rozochveje, niekedy rozosmeje či prinesie spomienky, ktoré sú nenávratne preč. Aj také môže byť obliekanie, nesie v sebe život a zároveň závan prežitých dní....
Takto je to aj s mojou zimnou "baranicou", ktorá mi ostala po mamke. Je to jednoducho srdcová záležitosť, ktorá ma zahreje nielen na hlavičke, ale aj na dušičke. Niekedy ma rozochveje, niekedy rozosmeje či prinesie spomienky, ktoré sú nenávratne preč. Aj také môže byť obliekanie, nesie v sebe život a zároveň závan prežitých dní....
štvrtok 7. januára 2016
Suchý šampón Klorane s ovseným mliekom - recenzia
Ahojte, môj prvý novoročný článok bude recenzia suchého šampónu Klorane, ktorý som dostala tesne pred vianocami vďaka výzve na stránke blogerky.cz.
Čo sa týka suchých šampónov, doteraz som vyskúšala Macadamiu, Oriflame a ešte nejakých pár iných, ktorých názov mi vyšumel z hlavy. Jednoducho skúsenosti tam sú tak hor sa do recenzie :).
Čo sa týka suchých šampónov, doteraz som vyskúšala Macadamiu, Oriflame a ešte nejakých pár iných, ktorých názov mi vyšumel z hlavy. Jednoducho skúsenosti tam sú tak hor sa do recenzie :).
piatok 11. decembra 2015
Winter fasion, outfit, zimná móda
Veľmi pomaly a ešte pomalšie sa ochladnieva a blížia sa sviatky. Mňa z toho chytá vianočná nálada, a bohužiaľ si ma schytila aj chrípka, takže pekne ležím v posteli a popíjam čaj. Veľmi by som si želala už nejaký ten sneh, či mínusové teploty, namiesto toho je všade hmla. Samozrejme aj pod hmlou sa dá predstaviť nejaká ta zaujímava predvianočná nálada :)..... Ale nebudem tu obkecávať, dnes mám pre vás pripravenú lahodnú ochutnávku rôznych zimných outfitov:) Takže nech sa páči.....
nedeľa 22. novembra 2015
Inca Oil Pandora - olej na vlasy, recenzia
Dnes by som Vám rada predstavila Pandora Inca olej. Neviem ako vy, ale ja som olejovej mánii prepadla už dávno a neostala som len pri ich využití na vlasy, ale tiež na celé telo, tvár či orálne použitie.
Čo sa týka tých vlasových vyskúšala som už množstvo rôznych značiek, takže si myslím, že pomaly získavam slušný prehľad :) Ako pri každom výrobku aj tu platí, že je dobré zhodnotiť najprv svoju typológiu.
Čo sa mojich vlasov týka sú od prírody mierne vlnité, žijú si takým svojím svetom a točia sa podľa toho ako sa im zachce. Keď chcem aby boli kučeravé sú zázračne rovné, alebo zvlnené len na určitých miestach, kde to nechcem a naopak. No majú vlastnú hlavu...
S kučerami sa spája aj ich suchosť a dehydratácia, nemalo k tomu prispieva aj moja dĺžka(konečne po pás :)). Celkovo sú dosť rozlietané a končeky vyzerajú často "a la slama". K mojej vysnenej dĺžke mi bohužiaľ pribudol aj ne vysnený problém a to -motanie a ťažké rozčesávanie.
Čo sa týka tých vlasových vyskúšala som už množstvo rôznych značiek, takže si myslím, že pomaly získavam slušný prehľad :) Ako pri každom výrobku aj tu platí, že je dobré zhodnotiť najprv svoju typológiu.
Čo sa mojich vlasov týka sú od prírody mierne vlnité, žijú si takým svojím svetom a točia sa podľa toho ako sa im zachce. Keď chcem aby boli kučeravé sú zázračne rovné, alebo zvlnené len na určitých miestach, kde to nechcem a naopak. No majú vlastnú hlavu...
S kučerami sa spája aj ich suchosť a dehydratácia, nemalo k tomu prispieva aj moja dĺžka(konečne po pás :)). Celkovo sú dosť rozlietané a končeky vyzerajú často "a la slama". K mojej vysnenej dĺžke mi bohužiaľ pribudol aj ne vysnený problém a to -motanie a ťažké rozčesávanie.
nedeľa 8. novembra 2015
Kožušinový boom- Bershka coat
K chladnejším mesiacom akosi patria kožušiny všakovakých druhov a v rôznych úpravách. Napríklad také kožušinové vestičky vídať na každom kroku a sú naozaj od výmyslu sveta(už si inak dlhodobo nejakú zháňam, len mi tá pravá ešte nepadla do oka). Dnes však bude reč o kožušinovom kabáte z Bershky, celkom dlho som okolo neho stepovala a rozmýšľala či ho kúpiť či nie. Chcela som totiž skôr koženku alebo nejakú pohodlnú párku na cestovanie. Nebola by som to však ja, ak by som si predsa len nekúpila niečo úplne iné ako som pôvodne zamýšľala :D. Ale viete...keď on je táák jemný a chlpatý, ako taký plyšový macko, radosť ho nosiť....teda...až na jednu chybičku krásy, stráášne pĺzne. No ale uznajte, neodpustili by ste mu to???
štvrtok 22. októbra 2015
Sporty Girl
Jeseň je ako stvorená na prechádzky, teda, pokiaľ ma akurát nezastihne nejaký hrozný lejak...Ale ak je cestá ako-tak suchá, ťahá ma to na čerstvý vzduch. Stromy hýria farbami a mňa to ťahá do prírody. Hoci by sa zdalo, že sa v Bratislave človek okrem nákupného strediska nemá kde pohnúť, opak je pravdou. Našla som tu kopec skvelých miest, kde sa dá poprechádzať či zabehať si a sú takmer v centre mesta. Na takéto vychádzky je samozrejme nevyhnutný aj pohodlný outfit, ja som tentokrát zvolila moje novučké legíny z Ringit. Tieto Adidas legíny sú okrem toho, že s nápisom skvelo ladia k jesenným listom, extrémne pohodlné a príjemné na pokožku- no čo vám poviem, jednoducho som si ich zamilovala :). Ak by ste chceli niečo podobné, alebo také isté, nájdete ich na e-shope ringit.sk. Dodanie je rýchle, číslovanie sedí perfektne, tovar je kvalitný a okrem toho majú momentálne ešte aj kopec zliav.
Čo si obliekate vy na takéto vychádzky? Máte obľúbené miesta kam zvyknete chodiť?
utorok 13. októbra 2015
Aztec black-pink cardigan
![]() |
Hi, this time I want to introduce you my new cardigan from dresslink. Do you like internet shopping? I like it more and more, allthough sometimes it seems to be quite risky, but in this case it was worth it. Most of all I love the pink aztec pattern, as i was looking for something like that for a long time, so when I saw it, I knew I must get it :) In addition the cardigan is very comfortable and warm, perfect for autumn :) What is your favorit internet shop? Any good advices? :)
Ahojte, dnes bude reč o mojom staronovom cardigane z dresslinku. Neviem ako je to u Vás, ale ja si nákupy cez internet obľubujem čoraz viac. Niekedy je to síce celkom risk, ale v tomto prípade sa to vyplatilo. Objednala som ho už pred pol rokom, no pred objektív sa dostal až teraz. Najviac sa mi na ňom páči ružový aztécky vzor, niečo podobné som hľadala celkom dlho a keď som ho uvidela bolo jasné, že ho musím mať :) Okrem toho je hrejivý a veľmi pohodlný. Objednávali ste už niečo z dresslink? Ja mám pár nákupov už za sebou a doposiaľ som bola spokojná, len raz som sa sekla vo veľkosti. Máte nejaké iné zaujímavé tipy na zahraničné eshopy?
piatok 25. septembra 2015
Autumn is here
Leto nadobro skončilo a privítala nás jeseň. Priznám sa, že mám rada len teplo a tak sa mi s ťažkým srdcom pozerá na prichádzajúce ochladenie. Posledné dni v Bratislave fučí o 106 a rozhadzuje mi to nie len účes, ale aj dobrú náladu. Možno sa jedného dňa presťahujem do krajiny s neustálym teplom....ktohovie. Zatiaľ však žijem kde žijem a neostáva mi nič iné len sa prispôsobiť podmienkam.
Zasa na druhej strane, teplá jeseň má niečo do seba. Tiene od slnka vytvárajú všakovaké obrazce a tie sa mi podarilo, myslím si, zachytiť pri poslednom fotení. :) Aby som nezamrzla mala som na sebe dlhé šaty z H&M. Tie sú na zubaté slnko, ktoré viac chladí ako hreje, ako stvorené :) No nie??? :)
nedeľa 20. septembra 2015
Čistenie mastnej rúry bez chemikálii / Cleaning oven with baking soda
Ahojte,
ako som už spomínala, presťahovala som sa, a to so sebou nesie aj mnohé riziká a výzvy. Jednou z výziev bolo v mojom prípade vyčistiť starú rúru na pečenie. Táto rúra si odžila slušných 30 rokov a ešte stále funguje. Nakoľko sa kto o ňu staral a ako ju často čistil netuším, ale mám taký dojem, že v blízkej minulosti to isto nebolo, veď posúďte sami....
Hlavná otázka ale bola, ako ju vyčistiť, keďže ide o chúlostivú vec a aj po umytí môže v škárkach čo- to ostať a preniesť sa neskôr do jedla. Vyhralo bio- ekologické čistenie!! Počuli ste už o čistení SÓDOU BIKARBÓNOU a OCTOM? Ja áno, no nikdy pred tým som to neskúšala. Nadišiel však čas vyskúšať to. Výsledok bol podľa mňa celkom slušný, takže ak by ste sa chystali do niečoho podobného, tu je recept :)
Vezuv in mint green dress
Počas leta som zavítala do Talianska, presnejšie som si bola obzrieť Vezuv, Pompeje, Neapol a Rím a práve z úpätia sopky pridávam dnešný outfit. Tieto šaty kvôli svojej mentolovej farbe patria k mojím obľúbeným. Pomaly si v tejto farbe vytváram slušnú kolekciu :) Obuv som vybrala vhodnú na stúpanie v podobe tenisiek, tie vytvárali s elegantnými šatami a klobúkom zvláštnu "turistickú" kombináciu. Nosíte aj vy k šatám často tenisky?? Podľa mňa je to skvelá vec :)
nedeľa 26. apríla 2015
Piano concert
Krásne nedeľné ráno prajem,
momentálne som troška odmlčaná pretože ma čaká v stredu diplomový koncert, čo je v podstate vrchol môjho štúdia. Ak by ste mali čas príďte sa pozrieť a vypočuť si Bethovena, Debussyho, Suchoňa, Bartóka či Kélera v mojom podaní, budem sa na vás tešiť :) A dovtedy ja idem pekne cvičiť na klavíri.
streda 25. marca 2015
Black vest
Vesta je vec, ktorá v mojom šatníku nemôže chýbať. Čím viac vintage, tým lepšie. Podľa mňa je to kúsok, ktorý oživí každý jednoduchý outfit. Vlastne som taký vestový manijak, už ich mám celkom dosť, no stále si musím prikúpiť nejakú novu :). Túto čiernu mám z New Yorkeru a patrí k mojim najobľúbenejším.
Ešte stále prebieha sútaž bloger roka ak sa Vám môj blog páči prosím hlasujte za mňa na tomto ODKAZE. Každý Váš hlas si vážim a veľmi Vám zaň ďakujem. Pretože vaše hlasy rozhodnú..
piatok 20. marca 2015
Bloger roka
Krásny prvý jarný deň :)
tak aj ja som sa teda zapojila do súťaže bloger roka a bola by som veľmi rada ak by ste mi dali svoj hlas :)
Hlasovať môžete prostredníctvom facebooku a to tak, že mi dáte like na tomto odkaze napr. hlasovanie .
Za každý Váš hlas Vám veľmi ďakujem :)
Za každý Váš hlas Vám veľmi ďakujem :)
Prihlásiť na odber:
Príspevky (Atom)
©
Life in pictures by Lu | All rights reserved.



















