Life in pictures by Lu

New post

utorok 15. augusta 2023

Dovolenka s malým dieťaťom pri mori


Naša prvá veľká dovolenka s dieťaťom! Konečne sme sa odhodlali, pri mori som nebola štyri roky a kedže teplo mám rada dosť mi to chýbalo. Bumbalo má 2 roky, tak sme si povedali, že by to už mohol on aj my zvládnuť. Najprv som zvažovala, že pôjdeme niekde letecky. Vyberala som to na poslednú chvíľu a časovo sme to mali obmedzené, tak som si to rozmyslela a hľadala niečo autom. Chcela som piesočnatú pláž, aby to bolo relatívne blízko, cenovo by nás to nezrujnovalo a aby tam bolo väčšinou teplo.

Share:

streda 1. marca 2023

Rok 2022 pokračovanie


 

Ahojte, aj keď už máme marec ja sa ešte vrátim v spomienkach do minulého roka. Prešlo to samozrejme rýchlo a rada by som si to opäť pripomenula :) a aspoň takto vám zhrnula čo sa nám v živote udialo za ten čas. 

Share:

pondelok 26. decembra 2022

Môj rok 2022 - zhrnutie
O pár dní máme koniec roka, neuveriteľné! Zdá sa mi, že tento rok prešiel najrýchlejšie a vlastne ani neviem poriadne ako. Musím sa tiež priznať, že mi dal poriadne zabrať ako fyzicky, tak aj psychicky. Kompletná prerábka bytu s malým dieťaťom, hlavne keď ju robí (takmer) celú váš manžel, to je taká skúška ohňom. Chvála Bohu to máme za sebou :) (aj keď oheň ešte horí :D) a už riešime len detaily, teda zariaďovanie a detaily. Poďme sa na to pozrieť postupne, všetko sa samozrejme točilo hlavne okolo Šimona a nášho bytu, ktorý sme kúpili koncom minulého roka. 

Share:

štvrtok 15. decembra 2022

Malá paneláková kuchyňa - prerábkasvetlo sivá kuchyňa

Ahojte, pred rokom sme o takomto čase kúpili staručký byt v pôvodnom stave a teraz môžem konečne povedať, že už máme väčšinu prerobenú a začína to tu vyzerať ako domov :). Na kuchyňu sme si počkali pekne dlho, pretože som nevedela akú ju presne chcem. Teda pôvodne som chcela zelenú s vyrezávanými dvierkami, ale nakoľko to vychádzalo o dosť drahšie, tak som si to rozmyslela. Jediné čo som mala jasné bolo, že má byť svetlá so zlatými prvkami a jednoducho má byť pekná :D. Nakoniec sme si vyberali zo striekaných dvierok od Egger. Bol to značne farebne zúžený výber, takže som sa nevedela rozhodnúť, ktorý odtieň sivej alebo kašmírovej zvoliť (iné sa mi veľmi nezdali) a dumala som a dumala. Do toho prišlo ešte leto, dovolenky a tak sme žili v provizórnej Ikea kuchyni viac ako pol rok. Pôvodne som nechcela kuchyňu presne na mieru, ale keďže by sa nám tam nezmestila umývačka alebo takmer žiadna skrinka dolu, rozmysleli sme si to a dali sme si urobiť kuchyňu u stolára. Vedeli sme, že tam potrebujeme mať pračku a umývačku (to práve v kuchynských štúdiách nevychádzalo a umývačky som sa nechcela vzdať ani keby čo bolo) no a samozrejme rúru. A to mi značne odkrojilo zo spodných skriniek. Taktiež som chcela aspoň pár mini šaflíkov na príbor a iné veci.  Dosť som váhala či mať skrinky až ku plafónu, ale som veľmi rada, že som si ich nakoniec vybrala.
Share:

utorok 10. mája 2022

Ó materstvo

Ahojte, víťazoslávne sa Vám hlásim po 10. mesiacoch pôrodu. Vlastne čožé? Bože naozaj prešlo desať mesiacov? Tento čas bol pre mňa veľmi intenzívny, naše bábätko spôsobilo v mojom živote hurikán a teda veľa toho neostalo z predošlého života. Jednoducho v mojom svete nastal chaos, čo teda nechýbal ani predtým, no teraz to bol veľký tresk a všetko je po ňom zrazu hore nohami. Aj keď ja ostávam viac menej rovnaká, len sa mi nejak vyparil čas a spánok a s tým potom súvisí veľa ďalších vecí. Materstvo je krásne, to ako ten malý človiečik robí pokroky je jednoducho úžasné. A aj to puto, ktoré sa tvorí (aj niekoľko mesiacov, nemusí prísť hneď) je jedinečné a veľmi pekné. No je to zároveň náročné ako pre telo tak aj psychiku a mňa v materskom živote ovplyvnili dosť tieto veci: 

Share:

nedeľa 29. augusta 2021

Pôrod v Michalovciach a príprava naň (Aniball)

Mám to za sebou :). Môj syn má už dva mesiace a ja som sa konečne vedela dostať k natočeniu videa o môjom pôrode. Nebudem Vám vypisovať všetky veci, ktoré som hovorila vo videu, ale skôr sa zastavím pri mojej príprave na pôrod.

Odkaz na video: https://youtu.be/LGR0WYvul-M


Pôrodu som sa veľmi bála, hlavne toho aké následky na mne môže zanechať. Keďže viem, že na Slovensku sa vykonáva často a niekedy aj rutinne nástrih, ktorý niekedy vie narobiť veľkú šarapatu, zisťovala som si akoby sa mu dalo vyhnúť. Často sa spomínala masáž hrádze a cvičenie s Aniball, čo je balónik, ktorý každým cvičením zväčšujete a snažíte sa ho zo seba vytlačiť. Tým by mala hrádza získať väčšiu elasticitu a tým pádom by sa nemala nepotrhať. 

Od 37. týždňa som tiež pila čaj s listov maliníka a alchemilkový čaj. Čím bolo bližšie k termínu, tým som sa snažila piť viac aspoň 2-3 šálky denne. Ale to mi asi nepomohlo, pretože pôrod sa skôr nedostavil a 1. dobu pôrodnú som mala dlhú, tieto čaje by ju totiž mali skracovať. Taktiež som pila ľanové semiačka. Každý večer som si dala do pohára vody 1 až 2 lyžičky semiačok a vypila som ich ráno. Či mali nejaký účinok tiež ťažko povedať, avšak aspoň som nemala problémy zo zápchami :D.  

ANIBALL

Aniball som si kúpila až potom, čo mi ho odobril môj pôrodník. Začala som cvičiť v 37. týždni, ako sa aj odporúča na stránkach. Lenže, tie cvičenia, ktoré su tam uvádzané mi vôbec nešli. Stále som sa len nejak snažila ho tam udržať a potom nejak pomaly dostať von, bez toho aby vystrelil. Bolo to teda celkom stresujúce. Pri cvičení sa musí používať lubrikant na vodnej báze, aby ste sa neporanili a balónik sa nepoškodil. No, bol to celkom boj a teda je to aj dosť nepríjemné. Žiaľ, keďže som mala asi mykózu, cvičenie bolo o to nepríjemnejšie, pretože stále potom som sa necítila veľmi komfortne. V podstate som s tým bojovala celé tehotenstvo, lenže gynekológ u ktorého som bola, to stále bral tak, že nič riešiť netreba a že to môže byť len môj pocit. Výter mi však nikdy nezobral. Raz keď som vynechala pár dni cvičenie a stresoval ma termín pôrodu, tak som postupne dala viac centimetrov a asi, teda určite som sa natrhla, keďže som mala na balóniku aj krv. Úplne som sa zostresovala a cvičenie som odložila.  Nechala som si pár dni pokoj, hovorila som o tom s pôrodníkom a ten vravel, že to nevadí, že mám pokračovať, že je to len malé škrabnutie. Avšak po pár dňoch, aj keď som bola len na pár centimetroch už išla krv opäť. A týmto aj moje cvičenie žiaľ skončilo. Dostala som sa možno na nejakých 23-24 centimetrov, neviem presne, pretože v tom strese som to ani nezmerala. Potom som to skúšala podľa stlačení, tak z toho to nejak vyvodzujem. 

Takže moja skúsenosť s balónikom nie je najšťastnejšia a bola som z toho aj dosť nešťastná, hoci som sa chlácholila, že na stránkach píšu, že stačí nacvičiť aj 25cm a malo by to mať osoh a že ani netreba prekračovať toto číslo. Pri cvičení som urobila chybu, že po dlhej pauze, som chcela dať viac centimetrov ako predtým a zjavne som aj použila málo zvlhčenia. Takže ak by ste cvičili, dajte si na to pozor, stále treba ísť čo najpomalšie. Osobne som sa do toho musela dosť nútiť, aj keď bolo všetko ešte v poriadku. Malý mal obvod hlavičky 34 a nakoniec ma nastrihli, pán doktor to však urobil naozaj až úplne na konci, keď asi videl, že by som sa dotrhala a aj to bolo malé nastrihnutie. Myslím, že som mala 2 stehy. Ešte som sa však aj sama roztrhla na inom mieste, kde som mala jeden kozmetický steh.  

Na to, že som mala mykózu alebo nejaký zápal, ktorý som riešila deň pred pôrodom (u pôrodníka), pretože sa to veľmi zhoršilo, som dopadla veľmi dobre. Či to bolo vďaka cvičeniu a masírovaniu hrádzi, ťažko povedať a ktovie akoby to dopadlo, ak by som mala všetko pre-liečené, keďže zápal zvyšuje trhanie tkaniva. 

Asi by som išla do Aniball opäť, ale len ak by som mala všetko v poriadku, čo sa žiaľ malo riešiť už počas tehotenstva. 

Možno však aj vďaka týmto veciam sa pôrod dal zvládnuť a ja som ho prežila bez nejakých traum a bez problémov, ale samozrejme je to ťažké posúdiť. Nebolo to jednoduché, ale všetko dopadlo dobre :). 

Bojíte sa aj vy pôrodu? Ak áno, čoho najviac? 

Majte sa zatiaľ krásne

vaša Lulu :)


Share:

piatok 27. augusta 2021

Tretí trimester tehotenstva

3. trimester tehotenstva

Ahojte :),

prešiel už nejaký čas a ja som stihla porodiť, ale aby to tu bolo kompletné, tak Vám prinášam zhrnutie môjho tretieho trimestra. Musím povedať, že pre mňa bol najlepší z celého tehotenstva až na pár dni s malými komplikáciami. 

Share:

nedeľa 27. júna 2021

Čo si zobrať do pôrodnice

Ahojte, už sa mi blíži termín pôrodu, tašku mám konečne zbalenú, takže som sa rozhodla že Vám dám pár tipov, čo by sa mohlo zisť. Niektoré veci sú nevyhnutné a niektoré možno trošku neštandardné, tak poďme na to :). 

Ak by sa vám nechcelo čítať, dolu nájdete video :). 

Veci mám rozdelené do dvoch tašiek, jedna je k pôrodu a druhá už na obdobie po pôrode, čiže na šestonedelie. Predtým ako sa začnete baliť a zháňať veci, zistite si, čo dáva a naopak vyžaduje pôrodnica v ktorej ste sa rozhodli rodiť, pretože sa v niektorých veciach môžu líšiť, hoci myslím, že čo sa štátnych nemocníc u nás týka, je to dosť podobné. 

Share:

nedeľa 13. júna 2021

Prečo používať organickú kozmetiku? recenzia produktov


 

Prírodnú a hlavne bio-organickú kozmetiku u mňa môžete nájsť často, prečo ju vlastne používam a aké ma benefity zistíte v dnešnom článku. 

Prírodná a organická kozmetika nie je úplne to isté! Prírodnou sa totiž môže označovať všetko čo má v zložení nejakú prírodnú zložku, hoci ide o úplne malé percento a hoci ostatné ingediencie od prírody utekajú na míle ďaleko.... 

(ak vás nebaví čítať na konci nájdete video :))

Share:

piatok 19. marca 2021

Môj 3. až 5. mesiac tehotenstva


Ahojte, pripravila som si pre vás druhé tehotenské video, v ktorom opisujem môj 12. až 19. týždeň, čiže 3. až 5. mesiac. Dozviete sa v ňom, čo asi môžete očakávať v tomto období a aké zmeny so sebou prináša oproti prvému trimestru.
Majte sa mi zatiaľ krásne,

vaša Lulu :)

Share:

nedeľa 24. januára 2021

Recenzia sér na citlivú pleť so sklonom k rozšíreným pórom


Séra, produkt, ktorý dnes používa takmer každý a dobre robí. Avšak s dopytom rastie aj ponuka a preto takmer každá značka ponúka to svoje a výrobkov je toľko, že vyznať sa v nich je celkom fuška. Aj preto Vám dnes prinášam recenziu na séra, ktoré používam poslednú dobu. Väčšina je značky The Ordinary, ale nájdu sa tu aj dve iné. 

Share:

nedeľa 17. januára 2021

Môj 1. trimester alebo prvých 10 týždňov tehotenstva


Ahojte :), mám novinku, som tehotná :). Začína pre mňa jedna zaujímavá nová skúsenosť a samozrejme ešte to len zaujímavé začne byť o pár mesiacov :D. Momentálne som v 16. týždni, čiže v štvrtom mesiaci a rozhodla som sa, že Vám tu občasne budem pridávať niečo aj z tohto obdobia, hoci by som nebola rada, ak by sa to tu zvrtlo len na mama blog, ale keďže je to moja súčasť, tak tu bude občas aj niečo z tejto kategórie. 
Share:

štvrtok 7. januára 2021

Iphone 12 recenzia fotoaparátu

 


Už je to mesiac čo som si zakúpila Iphone 12, veľmi som sa naň tešila a vkladala doňho veľké nádeje, hlavne teda čo sa týka fotoaparátu. Žiaľ ostala som mierne sklamaná, prečo to sa dozviete v článku. 

Share:

utorok 15. decembra 2020

Novinky z prírodnej kozmetiky

 

Novinky z prirodnej kozmetiky

Prírodná kozmetika je stále niečo na čo sa nechám zlákať, hlavne pokiaľ ma v sebe kúsok luxusu a to vecičky, ktoré Vám dnes predstavím určite majú. Všetky sú z e-shopu odprirody.sk. Vecičky prišli zabalené v rozkošnom obale a myslím, že by sa hodili aj ako vianočný darček. Poďme sa ale pozrieť na všetko postupne. 

Share:

utorok 8. decembra 2020

Oplatí sa drahší alebo lacnejší mejkap? Porovnanie a recenzia

oplatí sa drahší alebo lacnejši mejkap

Ahojte, asi nie jeden z nás si často kladie otázku, či sa oplatí investovať do mejkapu alebo rovnakú službu spravia aj lacnejšie produkty. Nakoľko momentálne používam tri rôzne cenovo odlišné mejkapy, napadlo mi, že by bolo dobre ich zrecenzovať. Pozrieme sa teda na zúbok mejkapu od Trend it up, ktorý stojí 6 eur, potom od Nyx za 16 eur a nakoniec CC krému od It cosmetics za 39 eur.

Share:
Blog Design Created by pipdig