pondelok 24. septembra 2018

Porovnávam prírodné dezodoranty

porovnávam prírodné dezodoranty

Tento článok som sa chystala napísať veľmi dlho, mala som ho v hlave dva roky a postupne som si zväčšovala zbierku vyskúšaných dezodorantov a hľadala ten pravý, ktorý by konečne splnil všetky moje očakávania. Hlavne jeho základnú funkciu, čo bol pri týchto prírodných nehliníkových verziách celkom problém. Ja sa potím veľa, teda nie len veľa, ale extrémne, najhoršie sú na tom síce ruky, ale ani to ostatné veľmi nezaostáva. Z klasických antiperspirantov som začala používať  “hard" 48-hodinové Rexony, ibaže nánosy bieleho povlaku v paži, občasné podráždenie, neustále svrbenie a hlavne vedomie rizika, ktoré môžu takéto antiperspiranty prinášať ma doviedlo k presvedčeniu, že to musí ísť predsa aj nejak inak.

Najhoršie na tom bolo, že niektoré antiperspiranty mi ani nepomáhali alebo spojenie ich vône so mnou nešlo dokopy. Okrem toho som sa potila a aj sa potím stále, ale na to som si už nejak zvykla. Dokonca si myslím, že s tým dá v pohode žiť, :D ale to by bolo skôr na ďalší článok.

Nebudem dnes veľmi vysvetľovať prečo je dobré vyhýbať sa klasickým antiperspirantom, myslím, že je toho aj tak plný internet. V skratke to nie je zdravé, pretože tieto produkty obsahujú veľa zložiek, ktoré môžu narúšať okrem iného aj hormonálny systém alebo spôsobovať rakovinu prsníka. Nie je to úplne vedecky potvrdené, ale jedno je isté, do krvi sa nám tieto látky môžu dostať celkom jednoducho, lebo sú to dosť citlivé a často holené partie. Ja som sa už dávno rozhodla obrátiť svoju pozornosť viac na prírodné produkty.  Niekedy je to otravné a nie tak účinne, ale je to istotne zdravšie a radšej nebudem pokúšať osud.....

Lenže, vybrať si dobrý prírodný dezodorant, je ako hľadať svätý grál. Každý o ňom niekedy niekde počul, ale nikto ho nikdy neobjavil..... Jednoducho je to neporovnateľné s klasickými a pri hľadaní som občas trpela ako pes.... Okrem toho, ktorý normálny človek, by skúšal toľko dezodorantov pokiaľ nájde ten pravý?  Hlavne ak sa ich cena pohybuje okolo 7 eur a často aj vyššie?
Našťastie keď ma niečo chytí, tak ma to zvykne držať poriadne. Tak som sa do toho dala a tu je výsledok môjho viac ako dvojročného hľadania a zbierania :).

Share:

štvrtok 13. septembra 2018

Aliexpress haul/nákupy

aliexpres nakupy


Nákupy na Aliexpresse ma stále bavia :) a aj keď už nakupujem o čosi menej ako kedysi, tak stále toho viem nazbierať celkom dosť :D. A preto som si pre vás pripravila opäť takýto haul. 
Bude to formov videa, ale všetky linky, ktoré sú v informáciach vám dam aj tu.
Share:
Blog Design Created by pipdig