piatok 25. septembra 2015

Autumn is hereLeto nadobro skončilo a privítala nás jeseň. Priznám sa, že mám rada len teplo a tak sa mi s ťažkým srdcom pozerá na prichádzajúce ochladenie. Posledné dni v Bratislave fučí o 106 a rozhadzuje mi to nie len účes, ale aj dobrú náladu. Možno sa jedného dňa presťahujem do krajiny s neustálym teplom....ktohovie. Zatiaľ však žijem kde žijem a neostáva mi nič iné len sa prispôsobiť podmienkam.

Zasa na druhej strane, teplá jeseň má niečo do seba. Tiene od slnka vytvárajú všakovaké obrazce a tie sa mi podarilo, myslím si, zachytiť pri poslednom fotení. :) Aby som nezamrzla mala som na sebe dlhé šaty z H&M. Tie sú na zubaté slnko, ktoré viac chladí ako hreje, ako stvorené :) No nie??? :)
Share:

nedeľa 20. septembra 2015

Čistenie mastnej rúry bez chemikálii / Cleaning oven with baking soda

ako vyčistiť špinavú rúru, cleaning oven with baking soda. review


Ahojte,
ako som už spomínala, presťahovala som sa, a to so sebou nesie aj mnohé riziká a výzvy. Jednou z výziev bolo v mojom prípade vyčistiť starú rúru na pečenie. Táto rúra si odžila slušných 30 rokov a ešte stále funguje. Nakoľko sa kto o ňu staral a ako ju často čistil netuším, ale mám taký dojem, že v blízkej minulosti to isto nebolo, veď posúďte sami....

Hlavná otázka ale bola, ako ju vyčistiť, keďže ide o chúlostivú vec a aj po umytí môže v škárkach čo- to ostať a preniesť sa neskôr do jedla. Vyhralo bio- ekologické čistenie!! Počuli ste už o čistení SÓDOU BIKARBÓNOU a OCTOM? Ja áno, no nikdy pred tým som to neskúšala. Nadišiel však čas vyskúšať to. Výsledok bol podľa mňa celkom slušný, takže ak by ste sa chystali do niečoho podobného, tu je recept :)
Share:

Vezuv in mint green dressAhojte, opäť k nám zavítalo slnko a ja si spomínam na tie krásne prázdninové dni. Počas tohto času som sa troška odmlčala a užívala si svoje posledné nepracovné leto. Tento rok som skončila výšku a pomaly sa vnáram do pracovného, samoživiteľského života. Zvykám si na staré prostredie v novom šate a na neinternátne bývanie.
Počas leta som zavítala do Talianska, presnejšie som si bola obzrieť Vezuv, Pompeje, Neapol a Rím a práve z úpätia sopky pridávam dnešný outfit. Tieto šaty kvôli svojej mentolovej farbe patria k mojím obľúbeným. Pomaly si v tejto farbe vytváram slušnú kolekciu :) Obuv som vybrala vhodnú na stúpanie v podobe tenisiek, tie vytvárali s elegantnými šatami a klobúkom zvláštnu "turistickú" kombináciu. Nosíte aj vy k šatám často tenisky?? Podľa mňa je to skvelá vec :)

Share:
Blog Design Created by pipdig