utorok 4. decembra 2012

Jedna internátna rozprávka/ Internát Svoradov Bratislava

Pamätáte sa ako som raz písala o tom aký mám príšerný internát?? Tak už ho nemám bude to takmer rok. Som na jednom výbornom internáte, ktorý mam blízko ku škole a je mi v ňom veľmo fajn. A takto nejak to u mňa vyzerá...
Obrázky,
Dormitory, Svoradov. Bratislava
Bratislava. Svoradov. Internát.


Ako inač je to ladené do ružova, a je to všetko multifuknčné...no jednoducho mám to tu rada :)
Share:

nedeľa 2. decembra 2012

Ondrejská veselica

V piatok som sa výborne vytančila na ľudovej zábave. Normálne mi je až ľúto, že sa nenosia kroje. Alebo že málokdo vytvára oblečenie s našimi ľudovými prvkami.


Ja som mala dosť jednoduchý kroj taký akurát do poľa :D
Ale poviem vám, že bolo úplne, že super. Síce som ešte nestihla akosi dospať, no stálo to za to 
Share:

štvrtok 1. novembra 2012

Mám 24 a to už dokonca jeden deň, byť narodená na Halloween je v skutku v dnešnej dobe asi zaujímavé.


Share:

piatok 31. augusta 2012

Slávnosti našej obce a moje spevy

Nedávno sa u nás konali oslavy našej obce, a ja ako bývalá ľudovkárka som bola pozvaná k nieakým tým spevom. Milujem ľudovky :D
Share:

piatok 10. augusta 2012


Share:

My summer

Na rozpisovanie veľmi poslednú dobu nemám náladu, tak len tak ako žijem.


Share:

štvrtok 9. augusta 2012

Citáty o láskeŽena opravdu někdy zvířecky trpí láskou, totiž snáší svoje neštěstí, jako zvíře snáší bolest, nesnaží se uzdravit, umí se jenom chvět a lízat si ránu.
Jean Dutord


Láska je akt víry, a kdo je slabý ve víře, je slabý také v lásce.
Erich From


Koho milujeme, toho nejsme nikdy pevně rozhodnuti opustit, i kdyby nám sebevíc ublížil.
S.G. Colletonová


Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.
Romae Rolland


Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým.
Henri Amiel


Genialita mužova je v tom, dovede-li obratně zachytit odstíny rozkoší lásky, rozvíjet je, dát jim nový sloh a vlastní výraz. Mezi dvěma lidmi, kteří se nemilují, znamená tato genialita nemravnost. Avšak laskání, jež vyvěrá z lásky, není nikdy nemravné.
Honore de Balzac

Velká láska vždy opovrhuje morálkou. Jen malá ji vyznává.
G. F. Handel

Milujeme pouze ženy, které jsme učinili šťastnými.
Marcel Achard
Share:

nedeľa 1. júla 2012

Ou jeee holiday

Ach slnko, voda, teplo pokoj o tom sú pre mňa prázdniny a okrem toho, dni keď sa človek nikam neponáhľa jednoducho len tak plynú v pohode bez väčšieho stresu. Len aby ste sa nemýlili nie je to zasa o tom, že by som nič nerobila, robím, ibaže práce, ktoré cez školský rok nemusím. To je opravy okolo domu, práca v záhrade a také tie bežné veci. Večer som bola dokonca behať, skoro som si síce dušu vypľula, ale po roku ne behania, som to aj celkom fajn zvládla
Uživajte si aj vy prázdninové dni papaSkirt: HM

Share:

sobota 26. mája 2012

Felix Mendelssohn- Bartholdy etuda a minor op.104 no 3

Dosť malo hravaná etuda aspoň u nás na škole, poviem vám, že chápem prečo ľavá ruka je tam zabijak. Ale mne sa tak páči

Share:

Sergej Rachmaninov Elegia es minor op.3 no.3

Je to nahrávane mobilom, takže zvuk nie je najlepšia kvalita.
Share:

štvrtok 17. mája 2012

Klavírny recitál dnes o 17:00

Milý blogery ak by ste boli dnes v Bratislave, a o 17:00 mali čas, pozývam Vás na svoj klavírny recitál, a a ešte mojej spolužiačky, ktorý sa bude konať na Vysokej škole múzických umení v malej sále. Zaznejú diela Haydna, Chopina, Rachmaninova a iných.Share:

nedeľa 25. marca 2012

Rozkvitáme

Včera som bola v Avione, pozrieť si chladničku, pretože jediná nevýhoda internátu kde som teraz je, že nemáme chladničky. Ibaže aj ta malá sa mi zdala dosť veľká. Máte niekto skúsenosti s prenosnými chladničkami, čo sa dajú napájať cez auto, ale aj sieť, dokáže to dobre z chladiť potraviny???
No ale ako som tam už bola blízko je Ikea...milujem tento obchod, tak som neodolala a šla sa pozrieť, len škoda, že je tak od ruky. No tak som si kúpila posteľné obliečky a jeden krásny hrnček, na fotkách to tak nevyzerá ale sú fakt krásne...teda aspoň podľa môjho v kusu. Dnes je zasa úplne krásny slnečný jarný deň, tak vyberiem svoje kvetinkové okuliare :) rozmýšľam, že sa azda pôjdem aj prejsť k mólu. Majte krásnu nedeľu
škoda, že tie kvety na nich veľmi nevidno....Tak akurát na kávičku :)

Share:

utorok 13. marca 2012

Ahojte, dnes máme dosť zamračený deň, akosi to takto vyzeralo aj dnes s mojou náladou, ale verím, že už sa vyjasňuje aspoň u mňa teda. Nepridávam žiadne fotky žiadne outfity, aj by som občas rada..ibaže môj fotoaparát skončil svoju životnú púť a potrebujem nový. Takže aby ste aspoň nezabudli ako vyzerám tak som tuto :) Inač neviete ako sa dá fotiť zo samospúšťou na webkamere??? ak je to možné teda...

Share:

štvrtok 8. marca 2012

Zdravím vás dievčatá, veľa rozprávať, teda písať nebudem pretože veľmi nemám nič nové. Mam sa výborne, len sa mi občas nechce pracovať, ako aj teraz, ale len čo toto dopíšem sadám za klavír...dúfam.
Len som vám chcela trošíčku potešiť očká tak zatiaľ :)
  

Takúto sukňu chcem..veľmi

Share:

nedeľa 26. februára 2012

Franz Schuber - životopis, piesne Der Wonderer, Der Doppelgänger


Narodil sa 31. januára 1797 na predmestí Viedne v Lichtentale, ako dvanáste dieťa učiteľa Franza Theodora a jeho ženy Elisabeth Wietzovej. Prežil krátky a ťažký život, v jednej z jeho najslávnejších piesni Der Wanderer píše, šťastie nie je tam, kde som ja. Franz Schubert bol nesmelý, a veľmi skromný človek.  Bol známy pracovitosťou, ráno a predpoludním každý deň bez výnimky komponoval a študoval diela starých majstrov, večer sa ale oddával muzicírovaniu, divadlu a bujarému životu v okruhu priateľov. V dvadsiatke tento život dostal charakter Schubertiad, stretnutí, na ktorých jeho hudba, piesne a tance, predstavovala pre skupinu intelektuálne a umelecky aktívnych mladých ľudí základ ich programu a symbol duchovnej úrovne. Celý život bol fascinovaný poéziou, ktorá ho inšpirovala v mnohých jeho dielach, okrem toho občas písal aj sám.
 Svoje prvé hudobné znalosti získal u otca, ktorý ho učil hre na husliach, u svojho brata ktorý ho učil na klavíri a u miestneho organistu Michaela Holzera, ten ho učil spev, hru na organe a pravidlá generalbasu. V roku 1808 zložil konkurzovú skúšku a stal sa členom dvorného chlapčenského zboru, ako člena tohto chorú ho prijali na Akademisches Gymnázium. Zbor tam viedol Antonio Salieri a hudobné vzdelanie zabezpečoval Václav Ružička. Toto obdobie bolo preňho náročné, pretože tam bola prísna výchova a aj jedla sa mu dostávalo málo. Svojmu bratovi poslal z tohto obdobia list:

Rád by som ti rovno vyklopil čo mi leží na srdci, a tak idem hneď k cieľu a nebudem ťa dlho zdržovať ľúbeznými okľukami. Už dávno som uvažoval o svojom postavení a zistil, že je síce v celku dobré, ale dalo by sa tu a tam predsa len zlepšiť. Vieš z vlastných skúseností, že človek by hocikedy rád zjedol žemľu a pár jabĺk, tým viac keď môže očakávať po obede za osem a pol hodiny chudobnú večeru. Toto prianie, ktoré sa mi často vtiera, sa stáva stále naliehavejšie a ja musím v tejto veci už konečne niečo podniknúť. Pár grošov, čo dostávam od pána otca, je u čerta hneď v prvých dňoch a čo mám robiť ostatný čas? Nikto, kto verí v nebo nebude zahanbený. V to tiež ja dúfam. Čo by sa ti stalo, keby si mi poslal mesačne par grajciarov? Ani to neucítiš a ja, sa budem považovať vo svojej cele za šťastného a budem môcť byť spokojný. Ako som povedal opieram sa o slová apoštola Matúša, ktorý hovorí: Kto má dva kabáty, nech dá jeden chudobnému atd. Zatiaľ si prajem aby si počul môj hlas, ktorý ťa neustále volá, a nezabudol si na Teba milujúceho, chudobného, dúfajúceho a ešte raz chudobného brata Franza.

Share:

Pohoda a nová klavinova

Milujem nedeľu, pretože je to deň kedy poriadne nič nerobím a nemusím mať z toho výčitku..no čo môže byť krajšie :). Už dlhšie som nič nepridávala a tak aspoň ozrejmím ako sa mám. Začala som čítať Murphyho knižky, a mením svoje myslenie, čo čuduj sa svetu naozaj pomáha. A okrem toho som sa presťahovala na iný internát, kde mám sama izbu,čo je absolútne skvelé, a mám to pár minút pešo od školy. Ani sa mi nesnívalo, že to takto niekedy budem mať. Naposledy som mala takto blízko školu, keď som chodila na základnu školu. Okrem iného som si objednala klavinovu, ktorá už aj má čestné miesto v mojej izbičke, takže sa už nemusím báť toho, že nebudem mať kde hrať. Jednoducho život je tak krásny :) prajem vám krásny, pohodový, neďelný deňShare:

streda 8. februára 2012

Víla

Karneval je za mnou, ja som už v Bratislave, v ktorej opäť svieti slnko, ale mali sme teda aj veterné a snehové dni, dokonca troška snehu je aj teraz. O chvíľku sa poberiem do školy, ale ešte pred tým vám ukážem ako som vyzerala, bola som víla, a všetko som si robila takmer sama, som na seba hrdá :)
Share:
Blog Design Created by pipdig