pondelok 31. marca 2014

Trnavská hudobná jarKrásny pondelok prajem. Ako ste prežili víkend? Ja v plnom pracovnom nasadení, keďže vo štvrtok mám koncert v Trnave, na ktorý Vás srdečne pozývam :). Ešte som stále aj troška chorá...no troška ako troška(skôr oveľa viac)tak sa z toho snažím nejak dostať. Po koncerte by som rada urobila recenziu na špirálu Miss Manga od Loreal Paris. A dovtedy sa budem venovať plne klavíru :)
Takže ak ste z Trnavy a neviete čo so štvrtkovým večerom, príďte sa kultúrne vyžiť.
Bude sa hrať mnoho krásnej hudby.
Share:

sobota 22. marca 2014

ZIMOMRIVKA

Mikino-sako a nohavice: Bershka tričko: Promod šatka: Gate
Včera som si konečne užila naplno jarné slnko. Ach, ako mám len rada teplo, síce, ešte stále nie je až také ako by som potrebovala. Myslím, že som "zimomrivka" ako vyšitá. Ľudia začínajú chodiť v krátkych tričkách? Tak ja vymieňam zimnú bundu za jarnú. Niektorí nedokážu vydržať ani v odeve? Tak ja môžem konečne skrátiť rukáv. Najradšej by ste sa schovali pred teplom do chladničky? Tak to som ja konečne vo svojom živle a je mi fajne. 
No, je to troška na nervy, čo Vám poviem, ale tak nejak to so mnou je. Mrznem takmer všade a za každých okolnosti. Pocit spokojnosti u mňa začína nad 25 stupňov. A aké to zúfalstvo ak musím cestovať klimatizovanými vlakmi či autobusmi, najmä ak ide o dlhšie trasy. Napríklad: idem domov, cesta trvá minimálne 9 hodín(väčšinou sa to ale aj tak pretiahne ako túto nedeľu....dobre ma neporazilo meškanie 1,5 hodiny...aaaa). A čo z toho vzíde??? 
  • Malá psychická ujma( predsa len trepať sa tááák dlho, hrúza)
  • Zničená pokožka či vlasy( no nepackajte si v kuse do ksichtu...je to ťažké odolať)
  • Ale najmä a najčastejšie   choroba (je to ako kliatba, fakt)
Opäť raz ma choroba neobišla. Neznášam ten studený vzduch, ktorý mi veje rovno na hlavu a iné časti tela. Takže, tieto krásne dni som strávila v chorobe, vo večne usmrkanom nose, kýchaní, bolesti hlavy, vyčerpanosti a malátnosti. Mám to ja ťažký život.... ale nie už som si zvykla :) (sú aj horšie veci). Asi by som mala svoj život plne odovzdať do rúk vitamínov podporujúcich imunitu. Ale keď mne sa to do seba stále pchať nechce. 
Ako je to s vami, ste často chorý? Alebo máte nejaké zázračne zdroje, ktoré Vás od chorob ochránia? A čo jarné slnko, vyhovuje? Nenájde sa tu ešte aspoň jeden človek, ktorému je tiež po väčšine zima????
Share:

nedeľa 9. marca 2014

Braun Epilátor Silk épil7 - recenzia

Krásny nedeľný deň prajem,
dnes opäť nádherne svietilo slnko, tak sa zdá, že naozaj prichádza jar(kiežby). Okrem dnešnej prechádzky a leňošenia som sa rozhodla, že napíšem konečne recenziu na Braun Silk epil7, ktorý som si zadovážila ako neskorý vianočný darček niekedy v januári. Pár mesiacov odvtedy už prešlo, takže môžem konečne podať ako takú reálnu výpoveď.
Naše prvé stretnutie bolo dosť nervózne, keďže som bola v Krakowe a nemala som tam toľko súkromia koľko by to chcelo. Takže po prvom použití som chcela Braun hneď vrátiť späť. Prečo? Pretože sa mi zdalo, že chĺpky berie strašne málo, bolo potrebné prejsť po jednom mieste aspoň sto krát(rozumej v mojom slovníku tri krát :) ) a neustále som čakala kedy vtrhne moja spolubývajúca a dá na mňa nechápavý pohľad. Okrem iného ma tlačil čas, keďže to bolo cez skúškové a hrýzli ma výčitky svedomia, že miesto učenia a hrania čítam návod Brauna. A tak pri všetkých týchto okolnostiach som sa rozhodla, že si naše zoznamovanie nechám na lepšie časy, aby som si nevytvorila zlú mienku.

Jedného krásneho poskúškového dňa, prišiel opäť čas na naše stretnutie. Už som mala naštudovaný návod a vedela som do čoho idem. Tým pádom, som prišla na to, že na epiláciu je pripevnená navyše masážna hlavička, ktorá sa dá dať dolu a netreba toľko prechádzať po jednom mieste. Chĺpky berie veľmi slušne a čo sa bolesti týka je to horšie na začiatku, potom si na to človek zvykne a premení sa to do malého štipnutia. Omnoho menej to bolí v sprche a musím povedať, že toto je jeho najväčšia výhoda. Dobré je si dať ešte nejaký sprcháč čím sa začne kĺzať úplne super a na bolesť zabudnete do par sekúnd. Výhodou je aj svetielko, len mi vadí jeho uhol dopadu, pretože sa rozlieha kade tade a potom si nevšimnem tie malilinkaté potvory, ktoré samozrejme vyjdu na svetlo sveta keď to najmenej čakám.
Braun má mnoho nástavcov a to na citlivé miesta(bikiny, podpazušie) a tvár. Tvár som neskúšala bikiny áno, ale neviem, ja tie nadstavce dám nakoniec aj tak dolu. Radšej nech to mám rýchlejšie za sebou. Čo sa týka bikín bolí to kvalitne, no dá sa na to zvyknúť.
Ďalšou výhodou je údržba príslušenstva. Hlávky sa dajú ľahko stiahnuť a dostanete sa až ku kostre pinziet, ktoré pri čistení môžete otáčať. Predtým som mala philips, pri jeho čistení ma chytali mierne amoky hnevu a aj tak sa nedal úplne vyčistiť.
Medzi výhody Braunu patrí aj bez káblová manipulácia. Nabíja sa približne hodinu, no vydrží skutočne dlho.
Hlavnou novinku tejto vecičky je pilingová hlavica, ktorá má mať omnoho väčšiu účinnosť ako pri ručnom pilingu, to znamená aj proti zarastaniu chĺpkov do kože...no a tu je kameň úrazu. Neviem či len ja mám pokožku extrémne citlivú a odolnú voči všetkým vymoženostiam zarastania chĺpkov, isté ale je, že zarastajú a to teda dosť. Zasa na druhej strane občas(no nie veľmi často) to oželiem a nechám tak, no aj keď to používam zázraky sa nedejú a chĺpky zarastajú jedna radosť a mňa prepadá zúfalstvo.No napriek tomu môžem povedať, že zarastajú troška menej ako za dávnych časov pri philipse, ten som musela prestať používať. Máte aj vy podobný problém? Ako ho riešite? Našli ste na to nejaký recept? Ak áno poraďte, lebo ja som z toho načisto zúfala. Plusom pilingovej hlavice je, že zanecháva naozaj jemnú pokožku, čiže niečo na tom bude.

No summa summarum:
Epilátor je naozaj kvalitný, len je podľa mňa trochu nadsadená cena. Epilácia nôh trvá pár minút. Po troch mesiacoch používania vidno, že chĺpky rastú menej, sú jemnejšie a v podstate ho nemusím používať už tak často. Pilingová hlavica, je podľa mňa nooo...zbytočnosť je to len taký bonbónik, ktorý na zarastanie chĺpkov veľmi nepomáha. Pokiaľ máte kožu, ktorá znesie všetko a nevadí jej epilácia určite odporúčam. Pokiaľ ako ja bojujete so zarastaním chĺpkov do kože, nečakajte od toho, že sa to zlepší. Na to treba zjavne iné zbrane. A aby som nezabudla na dôležitú vec má naozaj pekný dizajn a veľmi dobre padne do ruky :).
Máte inak niekto skúsenosti s cukrovou epiláciou? Počula som, že je šetrná k pokožke. Aké odstraňovanie preferujete? Holenie, vosk, epilátor, krém????
Verím, že Vám moja recenzia pomohla, ak by ste mali nejaké otázky rada odpoviem.

Share:
Blog Design Created by pipdig