utorok 10. decembra 2013

Komorný koncert hudby Karola Elberta

Krásny večer Vám prajem,

rada by som Vás všetkých ktorý nemáte čo robiť v pondelok večer( 16.12.2013), alebo túžite po umeleckom zážitku pozvala na koncert komornej hudby slovenského autora Karola Elberta. Medzi rôznymi umelcami vystúpi aj moja maličkosť osobne s Jezzovou sonátou pre klavír.  Takže srdečne pozývam :)Plus niečo o koncerte: http://devin.rtvs.sk/clanok/klasicka-hudba/storocnica-narodenia-karola-elberta
Share:

utorok 22. októbra 2013

Erazmus Krakow

Dzień dobry,
zdraví kobietka z Krakowa. Už som tu tri týždne a pomaly si zvykám na nové miesto môjho pôsobiska. So zvykaním na nové miesta mám celkovo problém, čo sa u mňa prejavuje nejakou chorobou. Momentálne ich je aj viac naraz, ale snažím sa nevešať hlávku a verím, že to prejde. Zatiaľ som tu toho veľa ešte nespoznala, len námestie sv. Jána a pár okolitých uličiek vedľa starého mesta, ale času je azda ešte dosť, tak dúfam, že niečo stihnem. Nemá z Vás niekto skúsenosti s Krakowom, čo si tu jednoducho musím pozrieť????
No a čo sa týka mojich jazykových schopností, hovorím viac po východniarsky ako po poľský, ale dorozumieť sa s tým celkom dá :D.

Share:

nedeľa 22. septembra 2013

Spomienky na teplé dni

Pomaly, teda už ani nie tak pomaly...jednoducho tu máme jesenné počasie, z ktorého mi je teda celkom smutno. Ale samozrejme aj to má niečo do seba, ak si odmyslím, že možno práve z neho som ochorela. Veď nemôže sa stať aby som aspoň jeden rok nebola chorá na začiatku roka. Celkom dlho som tu opäť nebola a musím sa pochváliť, že som sa úspešne prerazila do magisterského ročníka. A ešte mám jednu novinku, ale tá príde až o týždeň.
Share:

sobota 6. júla 2013

6.7.2013

Ahojte ja len tak pretože sú už znova prázdniny, a som tu doma.
Share:

sobota 25. mája 2013

Viedeň- zoo

Došli ťažké časy, musím sa učiť a ako to už u mňa býva robím vtedy všetko možné, popri učení samozrejme. Takže viete si predstaviť tu efektivitu, keď sa učíte 3 otázky pol dňa, alebo aj celý. No, ale ono sa to určite zrýchli, teda, bude musieť. Ešte 8-ho som bola navštíviť Viedeň, bolo tam veľmi fajnovo, len cesta bola akási dlhšia na normálne pomery :)
 
 


Share:

streda 17. apríla 2013

nedeľa 10. marca 2013

Cestovanie po slovensky

Dnes cestujem do Bratislavy už sa nemôžem dočkať úžasnej 9 hodinovej cesty s troma prestupmi. S dopravou na Slovensku je to vážne, ale vážne zle. Po väčšine si pozerám nejaké filmy, ale kedže náš internet doma viac nejde ako ide, nemám žiadny záživný v počítači. Tak mi držte palce nech to v zdraví prežijem :)

I travel to Bratislava today already can not wait for an amazing 9 hour trip with three penetrations. The transport in Slovakia is a serious, but seriously wrong. I watch mostly some movies, but since our internet at home more than it does not, I have no gripping your computer. So let me cross your fingers that the health survive :)


Share:

piatok 8. marca 2013

Život začína byť pre mňa natoľko zložitý, že sa v ňom prestávam vyznať. To čo bolo pre mňa jasné zdá sa mi rozmazané. Bojím sa toho, že si mám utvoriť svoju budúcnosť a že šliapnem vedľa a nebude cesty späť.  Prečo je všetko tak komplikované? Ach jaj....... ach jaj
Share:

utorok 5. marca 2013

Skyfall -piano

Ahojte,   opäť prebieha hlasovanie do finále, hlasovať za mňa môžte tak že otvoríte tento odkaz:     http://pianista2013.cz/lucia-beresova/ a kliknete na tlačítko páči sa mi to. Za Váš hlas Vám veľmi pekne ďakujem :)


Hi, voting takes place in the competition, vote for me so that you can open the link, and you like it. For your voice, thank you :)  http://pianista2013.cz/lucia-beresova/
Share:

piatok 1. marca 2013

Pianista 2013

Dámy a páni,
ak neviete čo s nedelným večerom a nachádzate sa v Prahe, pozývam Vás na súťaž Pianista 2013, ktorá sa uskutoční v hotely Boscolo. Predstavia sa Vám tam zaujímavý klaviristi, a medzi inými aj ja. Príďte ma podporiť a vypočuť si kus dobrej a zaujímavej hudby :)
Viac informácii nájdete na tejto stránke : www.pianista2013.cz

Share:

sobota 9. februára 2013

Dobrý večer dámy a páni.
Opäť som troška nestihám, a tak sa tu ukazujem len občas. Semester už začal a mne neostáva nič iné ako sa s tým zmieriť. Včera som bola na skvelom plese, takže dnes musím ešte dospávať. Prajem dobru noc všetkým :)

šaty: Crop Taun, sveter:Promod. Topánky Daichman


Share:

nedeľa 3. februára 2013

Sergej Rachmaninov Etude C major op.33 no.2Jeden z mojich obľúbených autorov.
Share:

štvrtok 31. januára 2013
Share:

Migréna

Zdravím Vás,
dnes mám akýsi divný deň. Teda deň je v pohode len mám od rána migrénu, a dokopy som nič nerobila z čoho mám zasa výčitku. Ale veď mám teoreticky prázdniny....no dobre toto veľmi neobstojí, ale tá bolesť hlavy by sa použiť dala :D
Chcela som ísť dnes do kina na Paralelné svety, ale ani to akosi nevyšlo boli ste na tom niekto??? Ak áno aké to je. Vidím sa dnes na skorú posteľ takže Vám prajem rovno dobrú noc.
Nohavice: Promod Tričko: Tally Wail rolák: činačik :)

Share:

utorok 29. januára 2013

Moja trieda

Ešte stále mi v škole bežia prázdniny. No o pár dni budem zasa naopak v inej škole, ako pani učiteľka odovzdávať vysvedčenia :). Poviem vám vypisovať tieto dokumenty je niečo príšerné. Stačí bodka navyše a môžte všetko prepisovať  ešte raz....a to ručne-nie až tak stručne, prosím pekne. Ja som teraz prepisovala všetky ešte raz, pretože som dala dátum narodenia číslom.... a malo to byť slovom....no čo už, opakovanie je matka múdrosti. :D
Dnes som sa mala ísť korčuľovať, ale pre toto úžasné zapršané počasie nič z toho. Nemám rada v zime dážď.
 Poslednú dobu som sa dala, na červenú a modrú.
Bľúzka: Promod sukňa: Cameliu topánky: Ccc
V tejto miestnosti, alebo inej jej podobnej, trávim väčšinu svojho času :) s mojim milovaným nástrojom.

Share:

pondelok 28. januára 2013

Tangle Teezer recenzia

Verím, že ste o tomto zázračnom hrebeni už všeličo počuli. Ja som už dlho zvažovala jeho kúpu, ibaže u nás ho v bežnom obchode kúpiť ťažko, a cez internet sa mi do toho veľmi nechcelo. Keď som, ale letela z Lyonu v ponuke mali práve túto vecičku. Ešte sa mi nejaké tie peniažky zvýšili :) tak som sa teda po dlhej ostýchavosti rozhodla osloviť uja Letucha :D . Ukázal mi túto krásnu malú vecičku a hne´d som vedela, že bude moja. A tak sa aj stalo.
No táto kefa, ak sa to dá takto nazvať, sľubuje, že rozčesáva vlasy, bez trhania a musím Vám povedať, že poslednú dobu sa mi guzlia vlasy extrémne. Pri rozčesávani som prežívala doslova muky, už som naozaj zvažovala, že sa ostrihám na veľmi krátko. Ale táto kefa naozaj pomáha, trhá oveľa menej a vytrháva málo vlasov. Tým pádom mi padajú aj oveľa menej vlasy, čo bolo pred tým na zaplakanie.
Okrem toho nám tento hrebeň sľubuje lesklejšie vlasy, musím priznať, že vlasy sú na dotyk hladšie, a tým pádom aj zjavne lesklejšie.
Jediná jeho nevýhoda je, že mi z neho značne elektrizujú vlasy. A keď si ním rozčešem nejakú kučierku je po nej. No dobre ostane milá vlnka. :)
V podstate som s ním, ale nadmieru spokojná. Ja mám menšiu cestovnú verziu. Ale možno si ešte zaobstarám časom aj väčšiu. :)
Ak by ste mali záujem môžte si Tangle Teezer obzrieť aj tuto : http://www.kadernicke-potreby.com/c/2235/tangle-teezer?gclid=CIHXqbTyi7UCFU3HtAodXhUAgQ

Môj malý žraločik :)


Share:

piatok 25. januára 2013

Oddychovka po skúškach

Musím sa priznať, že mám skúškové v celku rada....pokiaľ si odmyslím skúšky :D . Ale našťastie je po skúškach a tak môžem šumčičky vyvaľovať doma. Koľká to radosť. A keby ste len videli ako je tu pekne. Až škoda, že som si nezobrala so sebou foťák. Ale no nevadí.
Rolák: Reserved sveter: z Frazncúzka :) sukňa:dedičstvo podkolienky: Teranova 

Prajem Vám všetkým krásny deň :)
Share:

pondelok 21. januára 2013

Po skúškach

Tak Lucinka má všetky skúšky za sebou :) To je tak skvelý pocit. Ach no super čo vám poviem.
Konečne pridávam aj nejaký ten svoj outfit, aby to tu nebolo také prázdne :)
Tričko: Promod sukňa: Zara pančušky:Tesco a topánky: ccc Naušnice: ručná výroba Bea

Share:

sobota 19. januára 2013

Lyon- festival svetiel

Tak po dlhom čase sa znova ukazujem. Práve vo veľkom fičí skúškové obdobie, a čo je najlepšie robiť cez skúškové????? No predsa všetko možné okrem učenia :D ako inač, a potom príde ten stres, keď sa jednoducho musíte prinútiť sadnúť si za knihy a tlačiť do hlávky všetke potrebné informácie. A tie výčitky potom.....jedna radosť. Ale to poznáme azda všetci vysokoškoláci.
No, ale mám chuť teraz hovoriť o niečom inom a to o mojom výlete do Lyonu. Išla som tam 6 decembra a bola tam takmer týždeň keď bol festival Svetiel. Poviem vám bola to paráda. Bývali SME u kamoša môjho kamoša, za čo mu ďakujem. A ten sa o nás staral kráľovsky. A ako pravá Lyončan nám vyváral všelijaké francúzske dobroty. Vlastne som tam celý čas, jedla, zabávala sa a obdivovala starobylé mestečko. Svetelné projekcie boli naozaj úchvatné. Tak si teda pozrite niečo s mojich spomienok....
Share:
Blog Design Created by pipdig