štvrtok 13. októbra 2016

Village candle - sviečky na sychravé večery - recenziaUž sa nám svetlé dni krátia a nastupujú chladné hmlisté večery. Aj napriek mierne depresívnej nálade jesenných dní sa stále teším na plamienok voňavej sviečky a teplý horúci čaj, ktorí má práve v takomto období neskutočnú atmosféru.
Na takéto dlhé večery je však treba veľkú dávku sviečok a tak, keď som uvidela na portáli blogerky.cz výzvu na sviečky Village Candle, neváhala som ani minútu a zapojila som sa. Síce to bolo tesne pred uzávierkou, ale kto neskúsi, nemá a mne sa pošťastilo a sviečky mi už pekne horia na stolíku :)).
Americká značka Village candle je unikátna tým, že ako jedna z prvých uviedla na trh "technológiu dvoch knôtov". Tým pádom dochádza k úplnému vyhoreniu vosku a k silnejšiemu uvoľňovaniu vonných esencií. Okrem toho vďaka dvom knôtom nezostáva žiadny vosk po okrajoch, a tak je sviečká pekná po celý čas jej používania.PURE LINEN je novinkou od tejto značky a má mať vôňu čerstvo vypratého prádla, ktoré je vyvesené na slnku. V podstate je to vskutku zaujímavý (až bláznivý?) nápad poskytnúť práve takýto druh vône. Jednoducho, je to niečo pre chronicky čistotného človeka, myslím, že s touto vôňou získa pocit, že je všade čisto :D.  Ja osobne uprednostňujem skôr škoricové a kvetové vôňe, ale aj napriek tomu mi táto vôňa prišla celkom príjemná. Len keď som sviečku nemala zapálenú voňala mi viac ako vyvesené prádlo, po zapálení sa značne zmenila na takú "klasickú" sviečkovú vôňu (čo mne vyhovovalo v podstate viac).
Sviečka ako vidíte ma krásny a praktický dizajn, ide o sklenenú dózu s elegantnou etiketou, ktorá vyzerá ako príbuzná Yankee candle (hoci Yankee nemá dva knôty).WISH UPON A STAR je votívna sviečka, čo znamená, že by mala do širšieho okolia uvoľňovať intenzívnu vôňu.
Táto "padajúca hviezda" má v sebe vôňu teplého mošusu, levandule, cédru a španielskeho mechu.
Je veľmi intenzívna a v podstate neviem k čomu presne by som ju prirovnala, výrobca píše, že pripomína pánsky parfém, čo by aj celkom sedelo, len by išlo skôr o takú generáciu parfumov zo starších ročníkov, ktoré boli naozaj veľmi veľmi silné a miešali v sebe všetky rôzne výrazne vôňe. Ja by som si túto vôňu sama pre seba nevybrala, nie je mi úplne "po čuchu", je však naozaj extra výrazná a keď potrebujete prekryť nejaké iné vône, s touto sa vám to isto podarí.K sviečkam Village candle by som sa určite ešte vrátila, pretože majú výrazne vône a vyzerajú naozaj pekne, avšak poobzerala by som sa po iných vôňach, ktorých je na stránke neúrekom. Túto značku žiaľ nezoženiete v kamenných predajniach, ale len v e-shope, a tak sa môžete spoliehať len na opis vône, ktorý ale na druhej strane pri Pure Linien celkom zodpovedal popisu. Pri wish upon a star by som si veľmi nevedela podľa popisu presne predstaviť čo mám čakať, ale to môže byť aj mojou neznalosťou ingrediencií (viem si predstaviť len levanduľu).
Ak by ste si chceli zakúpiť tieto sviečky, nájdete ich na e-shope demdaco.cz.

Už ste Village Candy mali možnosť vyskúšať? Aké ste z nich mali pocity???Share:

10 komentárov

 1. village candle seems like a nice product. definitely need to try sometimes.
  thanks for sharing :D

  http://www.luchluchcraft.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. That candle looks amazing! Great photos
  xo
  www.laurajaneatelier.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. O týchto sviečkach som nepočula, ale vyzerajú zaujímavo :)


  SlavikStories
  Čítanie je sexy

  OdpovedaťOdstrániť
 4. O tejto značke sviečok som ešte nepočula. Zbožňujem sviečky a na tieto sa určite pozriem :)

  accessoriesforbeauty.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. milujem sviečky ) tieto vyzerajú fajnovo )

  OdpovedaťOdstrániť
 6. I love candles! Have to try that brand, sounds fantastic! <3

  fashionabejita.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tie sú krásne :) tiež chcem tuto zimu vyskúšať nejaku yankee sviečku :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Super fotečky :) Ja používam hlavne Yankee candle sviečky :) na ne nedám dopustiť a odporúčam:)

  FromLenka

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Děkuji za představení svíčky - dosud jsem neznala. Já zas miluji Bridgewater candles :)

  OdpovedaťOdstrániť

Veľmi pekne Vám ďakujem za každý Váš komentár :). Len čo prejde kvôli spamu overeniu, hneď sa tu objaví :)
Thank you for your comment :)

Blog Design Created by pipdig